KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13899508
*
nr 1389 9508
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 40x65 cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2021
kl 19:21:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/4 20:02:01
1
1.000 kr
4/4 08:41:53
2
1.200 kr
5/4 19:04:40
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar Johnsson
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Läs mer om Gunnar Johnsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar johnsson komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:19
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:16
*
Gunnar Johnsson
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Läs mer om Gunnar Johnsson
nr 1389 9508
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 40x65 cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/4 20:02:01 | 1 | 1.000 kr |
4/4 08:41:53 | 2 | 1.200 kr |
5/4 19:04:40 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar Johnsson
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.Läs mer om Gunnar Johnsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar johnsson komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:19 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:16